Semináře, přednášky


Jak na příkrmy, aby dětem chutnalo Print Email

BLW metoda, aneb jídlo do tlapky :-) Dozvíte se jak začít s příkrmy a informace o příkrmech obecně. Kdy, jak a s čím začít. Povíme si o současných výživových doporučeních, o doporučeních světové zdravotnické organizace. Řekneme si něco i o vyživových mýtech, kaše na noc, proč nefunguje apod, Imunologické okno.

BLW neboli Baby Led Weaning znamená v přesném překladu odstavení vedené dítětem.

Jde o metodu, kdy dítě už odmala jí samo a není nikým krmeno. Odpadá tedy všechno to mixování, krmení lžičkou apod.

Filozofie BLW je též o tom, že každé dítko začne jíst, až se samo rozhodne. Je to podobné jako s motorickým vývojem. Každé dítě si sedne jindy, začne lézt či chodit také rozdílně. Šestý měsíc proto neznamená, že už musí vaše dítě jíst. BLW je hlavně o důvěře ve vaše dítě, které samo nejlíp ví, co potřebuje. Povíme si o rozdílech mezi BLW a krmení lžičkou a jak poznat jakou metodu zvolit.

Dostanete odpovědi na otázky zda li se dá skloubít BLW metoda s klasickými příkrmy. Jak skloubit BLW a postupné zavadění jídla. Součástí kurzu jsou i recepty.

  • Odmítá vaše dítě krmení lžičkou?
  • Nechce už jíst mixované jídlo?
  • Chcete aby jídlo byla zábava?

Tápete, co dál nebo chcete jen načerpat inspiraci, recepty a dozvědět se něco více o metodě BLW a o příkrmech obecně?

Lektorkou semináře je Dita Vlčková.

Dita, je maminkou dvou kluků, se kterými praktikuji BLW, látkování, nošení v šátku a kontaktní rodičovství. Než se jí narodil první syn, hodně cestovala, žila a rozšiřovala si obzory v zahraničí. Mezi její zájmy patří její rodina, jóga, cestovaní, zdravý životní styl a výživa a vzdělávání se.

Termín STUDIO BERUŠKA Liberec, Mařanova 334: středa 24.5.2017 od 10 do 11:30 hod

Termín NAJLA Jablonec nad Nisou, 28. října 23: středa 24.5.2017 ZRUŠENO.

Cena: 250,- Kč

Místo je nutné si předem rezervovat. Počet míst je omezen. Rezervace místa na CLOAKING nebo telefon recepce 602 143 585.

 
Muzikohrátky v rytmu přírody Print Email

Zveme Vás na hudební hodinku zameřenou na radostné zpívání, rytmická cvičení s básničkami a říkadly, zábavné hraní na různé hudební nástroje i na své tělo, poslouchání hudby a pohybování se na ni, správného dýchání, muzikoterapii a relaxaci.

Celý hudební program vychází z proměn přírody, z přírodních cyklů a svátků, při pěkném počasí budeme zpívat a hrát venku v zahradě.

Zahrajeme si na hudební nástroje vyrobené z přírodních materiálů, tradiční a lidové muzikoterapeutické nástroje.

Muzikoterapie pomáhá dětem v předškolním věku:

  • rozvíjet komunikační schopnosti a dovednosti
  • předcházet poruchám chování
  • zlepšit hrubou a jemnou motoriku
  • uvědomovat si pravou a levou stranu svého těla
  • prohlubovat pamět a soustředit se
  • naučit se zklidnit a uvolnit se
  • objevit své dobré vlastnosti a rozvíjet je

Programem provází: Alena Tichá, učitelka hudební výchovy a studentka muzikoterapie

Termín: STŘEDA 17.5. od 11 hodin

Cena: 130,- Kč rodič + dítě, vhodné pro děti cca od 2 let

Kde: STUDIO BERUŠKA, Mařanova 334, Liberec

Místo je nutné si předem rezervovat. Počet míst je omezen. Rezervace místa na CLOAKING nebo telefon recepce 602 143 585.

 
Děti na nohou workshop + konzultace Print Email

ZRUŠENO.

Praktický workshop pro rodiče s dětmi. Dozvíte se, jak vyhodnotit otisky chodidel. Porovnáme obrysy nohou s obrysy bot Vašich dětí. Odnesete si obecné návody na vyhodnocení a konkrétní výsledky Vašich dětí.

Začneme cca 20 min blokem, kdy otiskneme a obkreslíme dětem nohy. Vyhodnotíme si klenbu. Naučíme se, jak porovnat obkresy s botami a zjistit, jestli jsou boty zvolené optimálně pro vaše dítě. Po tomto bloku již nebudou děti potřeba přítomné. Mohou si jít hrát nebo je můžete poslat s hlídáním domů.
Druhý teoretický blok bude 1h informací o vývoji dětské nohy, zábavných formách cvičení ke zlepšení stability trupu a neideálně postavených nohou. Nakonec ještě rozebereme zásady zdravého obouvání.
Posledních 30 min bude věnováno vašim dotazům k teoretickému povídání. Konkrétní dotazy na konkrétní děti pak můžeme vyřešit v odpoledních individuálních konzultacích, na které se zároveň také můžete objednat.

Číst vše...
 
Kurz první pomoci Print Email

Praktický kurz první pomoci a bezpečné domácnosti.

OBSAZENO.

Lektorka: Lenka Havrdová, DiS. Lektor a Člen první pomoci. Diplomovaná zdravotní sestra.

KDY: v sobotu 25.2. 2016 od 9 - 13 hodin
KDE: STUDIO BERUŠKA, Mařanova 334, Liberec.
CENA: 390,- Kč dospělá osoba,  650,- Kč pár (maminka + tatínek)

Seminář je vhodné navštívit bez dětí (pokud nejsou malá miminka, která musí být s maminkou). Více o obsahu kurzu se dozvíte v přiloženém letáčku.Tento kurz děláme již několik let a má velice dobré ohlasy, všem rodičům doporučujeme. Takže pokud nechcete být zaskočeni nepříjemnou situací, kterou nebudete umět rychle a efektivně řešit, a v mnoha případech jim i předejít, rychle si rezervujte místa.


Místo je nutné si předem rezervovat. Počet míst je omezen. Rezervace místa na CLOAKING nebo telefon recepce 602 143 585.

Podívejte se na fotky z minulého kurzu.

Číst vše...
 
Imunita dětí Print Email

Zveme Vás na přednášku Martiny Michalové "Jak podpořit imunitu dětí". tešit se můžete také na ochutnávku mladého ječmene a sladkovodní řasy Chlorelly. Prostor bude i na Vaše dotazy.

KDY: v pátek 25.11. od 10 hodin

KDE: ve STUDIU BERUŠKA, Mařanova 334, Liberec.

VSTUPNÉ : děti ZDARMA, dospělá osoba 50,- Kč

Místo si prosím předem rezervujte telefonicky nebo emailem na recepci studia. telefon : 602 143  585, email: CLOAKING

 
« StartPrev12345678910DalšíEnd »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL