Jak na příkrmy, aby dětem chutnalo Print Email

BLW metoda, aneb jídlo do tlapky :-) Dozvíte se jak začít s příkrmy a informace o příkrmech obecně. Kdy, jak a s čím začít. Povíme si o současných výživových doporučeních, o doporučeních světové zdravotnické organizace. Řekneme si něco i o vyživových mýtech, kaše na noc, proč nefunguje apod, Imunologické okno.

BLW neboli Baby Led Weaning znamená v přesném překladu odstavení vedené dítětem.

Jde o metodu, kdy dítě už odmala jí samo a není nikým krmeno. Odpadá tedy všechno to mixování, krmení lžičkou apod.

Filozofie BLW je též o tom, že každé dítko začne jíst, až se samo rozhodne. Je to podobné jako s motorickým vývojem. Každé dítě si sedne jindy, začne lézt či chodit také rozdílně. Šestý měsíc proto neznamená, že už musí vaše dítě jíst. BLW je hlavně o důvěře ve vaše dítě, které samo nejlíp ví, co potřebuje. Povíme si o rozdílech mezi BLW a krmení lžičkou a jak poznat jakou metodu zvolit.

Dostanete odpovědi na otázky zda li se dá skloubít BLW metoda s klasickými příkrmy. Jak skloubit BLW a postupné zavadění jídla. Součástí kurzu jsou i recepty.

  • Odmítá vaše dítě krmení lžičkou?
  • Nechce už jíst mixované jídlo?
  • Chcete aby jídlo byla zábava?

Tápete, co dál nebo chcete jen načerpat inspiraci, recepty a dozvědět se něco více o metodě BLW a o příkrmech obecně?

Lektorkou semináře je Dita Vlčková.

Dita, je maminkou dvou kluků, se kterými praktikuji BLW, látkování, nošení v šátku a kontaktní rodičovství. Než se jí narodil první syn, hodně cestovala, žila a rozšiřovala si obzory v zahraničí. Mezi její zájmy patří její rodina, jóga, cestovaní, zdravý životní styl a výživa a vzdělávání se.

Termín STUDIO BERUŠKA Liberec, Mařanova 334: středa 24.5.2017 od 10 do 11:30 hod

Termín NAJLA Jablonec nad Nisou, 28. října 23: středa 24.5.2017 ZRUŠENO.

Cena: 250,- Kč

Místo je nutné si předem rezervovat. Počet míst je omezen. Rezervace místa na CLOAKING nebo telefon recepce 602 143 585.

 
Muzikohrátky v rytmu přírody Print Email

Zveme Vás na hudební hodinku zameřenou na radostné zpívání, rytmická cvičení s básničkami a říkadly, zábavné hraní na různé hudební nástroje i na své tělo, poslouchání hudby a pohybování se na ni, správného dýchání, muzikoterapii a relaxaci.

Celý hudební program vychází z proměn přírody, z přírodních cyklů a svátků, při pěkném počasí budeme zpívat a hrát venku v zahradě.

Zahrajeme si na hudební nástroje vyrobené z přírodních materiálů, tradiční a lidové muzikoterapeutické nástroje.

Muzikoterapie pomáhá dětem v předškolním věku:

  • rozvíjet komunikační schopnosti a dovednosti
  • předcházet poruchám chování
  • zlepšit hrubou a jemnou motoriku
  • uvědomovat si pravou a levou stranu svého těla
  • prohlubovat pamět a soustředit se
  • naučit se zklidnit a uvolnit se
  • objevit své dobré vlastnosti a rozvíjet je

Programem provází: Alena Tichá, učitelka hudební výchovy a studentka muzikoterapie

Termín: STŘEDA 17.5. od 11 hodin

Cena: 130,- Kč rodič + dítě, vhodné pro děti cca od 2 let

Kde: STUDIO BERUŠKA, Mařanova 334, Liberec

Místo je nutné si předem rezervovat. Počet míst je omezen. Rezervace místa na CLOAKING nebo telefon recepce 602 143 585.

 
Děti na nohou workshop + konzultace Print Email

ZRUŠENO.

Praktický workshop pro rodiče s dětmi. Dozvíte se, jak vyhodnotit otisky chodidel. Porovnáme obrysy nohou s obrysy bot Vašich dětí. Odnesete si obecné návody na vyhodnocení a konkrétní výsledky Vašich dětí.

Začneme cca 20 min blokem, kdy otiskneme a obkreslíme dětem nohy. Vyhodnotíme si klenbu. Naučíme se, jak porovnat obkresy s botami a zjistit, jestli jsou boty zvolené optimálně pro vaše dítě. Po tomto bloku již nebudou děti potřeba přítomné. Mohou si jít hrát nebo je můžete poslat s hlídáním domů.
Druhý teoretický blok bude 1h informací o vývoji dětské nohy, zábavných formách cvičení ke zlepšení stability trupu a neideálně postavených nohou. Nakonec ještě rozebereme zásady zdravého obouvání.
Posledních 30 min bude věnováno vašim dotazům k teoretickému povídání. Konkrétní dotazy na konkrétní děti pak můžeme vyřešit v odpoledních individuálních konzultacích, na které se zároveň také můžete objednat.

Číst vše...
 
Kurz první pomoci Print Email

Praktický kurz první pomoci a bezpečné domácnosti.

OBSAZENO.

Lektorka: Lenka Havrdová, DiS. Lektor a Člen první pomoci. Diplomovaná zdravotní sestra.

KDY: v sobotu 25.2. 2016 od 9 - 13 hodin
KDE: STUDIO BERUŠKA, Mařanova 334, Liberec.
CENA: 390,- Kč dospělá osoba,  650,- Kč pár (maminka + tatínek)

Seminář je vhodné navštívit bez dětí (pokud nejsou malá miminka, která musí být s maminkou). Více o obsahu kurzu se dozvíte v přiloženém letáčku.Tento kurz děláme již několik let a má velice dobré ohlasy, všem rodičům doporučujeme. Takže pokud nechcete být zaskočeni nepříjemnou situací, kterou nebudete umět rychle a efektivně řešit, a v mnoha případech jim i předejít, rychle si rezervujte místa.


Místo je nutné si předem rezervovat. Počet míst je omezen. Rezervace místa na CLOAKING nebo telefon recepce 602 143 585.

Podívejte se na fotky z minulého kurzu.

Číst vše...
 
Imunita dětí Print Email

Zveme Vás na přednášku Martiny Michalové "Jak podpořit imunitu dětí". tešit se můžete také na ochutnávku mladého ječmene a sladkovodní řasy Chlorelly. Prostor bude i na Vaše dotazy.

KDY: v pátek 25.11. od 10 hodin

KDE: ve STUDIU BERUŠKA, Mařanova 334, Liberec.

VSTUPNÉ : děti ZDARMA, dospělá osoba 50,- Kč

Místo si prosím předem rezervujte telefonicky nebo emailem na recepci studia. telefon : 602 143  585, email: CLOAKING

 
Jak zdravě unavit miminko Print Email

Praktický seminář na kterém se dozvíte, jak s miminkem dobře manipulovat, aby jste nebrzdili, ale naopak podpořili jeho psychomotorický vývoj. Co miminka zajímá, co vnímají a jak je můžete zdravě unavit a zároveň pobavit. Jaké vybrat hračky a které pomůcky jsou naopak nevhodné.

Seminář je určen budoucím rodičům, a rodičům a dětem od narození cca do 8 měsíců.

Na seminář si přineste papírovou podložku, bavlněnou plenku, oblíbenou hračku. Nastávající rodiče si přinesou panenku nebo medvídka, na nácvik manipulací s miminkem.

KDY: čtvrtek 7.4. od 16:00 cca do 17:30 hod

LEKTORKA: Martina Kirschová

KDE: STUDIO BERUŠKA, Chrastavská 266, Liberec 1

VSTUPNÉ: 250,- Kč dospělá osoba, oba rodiče 300,- Kč, miminka zdarma

Místo si prosím předem rezervujte na CLOAKING , nebo na telefonu recepce 602 143 585

 
Vaříme pro děti Print Email

Zveme Vás na tři semináře Bc. Babory Charvátové, výživové poradkyně pro děti. Barbora dostala ocenění Blogerka roku 2015. Zde s můžete podívat na její krásný blog, plný skvělých receptů. Semináře lze navštívit i jednotlivě. Doporučujeme navštívit seminář bez dětí, mimo úplně malá miminka.

Vaříme pro nejmenší

Nevíte si rady s jídelníčkem svého batolete? Řekneme si základní informace o tom, od kdy jakou potravinu zařadit, které jsou v jídelníčku dítěte podstatné, a které je naopak vhodné zařadit až později.
Neustále nestíháte, máte pocit, že v kuchyni trávíte hodiny, ztrácíte inspiraci a nevíte, co stále vařit? Ukážu vám své jednoduché a rychlé recepty, které jsou vhodné pro děti, ale chutnají i dospělým. Představím nové potraviny a poradím se základy vaření. Naučím vás vařit „z jednoho hrnce“ pro dítě i pro sebe. Leták zde.

Kdy: sobota 5.3.2016  od 13.00 hodin

Seminář o stravování malých dětí

Nevíte si rady s jídelníčkem svého dítěte? Řekneme si základní informace o tom, jaké by mělo být složení jídelníčku a skladba potravin u dítěte ve věku 1 – 3 roky. Uvedeme si konkrétní tipy na snídaně, hlavní jídla i svačiny vhodné pro děti.
Neustále nestíháte, máte pocit, že v kuchyni trávíte hodiny, ztrácíte inspiraci a nevíte, co stále vařit? Ukážu vám své jednoduché a rychlé recepty, které jsou vhodné pro děti, ale chutnají i dospělým. Leták zde.

Kdy: sobota 5.3.2016  od 14.45 hodin

Seminář o stravování malých dětí s vařením

Neustále nestíháte, máte pocit, že v kuchyni trávíte hodiny, ztrácíte inspiraci a nevíte, co stále vařit? Ukážu vám své jednoduché a rychlé recepty, které jsou vhodné pro děti, ale chutnají i dospělým.
Během živého vaření si budeme povídat nejen o pracovních postupech při přípravě, ale i o použitých surovinách a jejich vhodnosti pro děti. Vše co uvaříme, společně také ochutnáme. Leták zde.

Kdy: sobota 5.3.2016  od 16.30 hodin

Kde: STUDIO BERUŠKA, Chrastavská 266, Liberec 1.

Cena : 200,- Kč osoba seminář. Při účastni na dvou seminářích sleva 5%, na třech seminářích sleva 10% z celkové ceny.

Počet míst je omezen, místo je nutné si předem rezervovat a uhradit zálohu. Osobně v BERUŠCE, telefonicky: 602 143 585 nebo email: CLOAKING


 
První pomoc u dětí Print Email

Praktický kurz první pomoci a bezpečné domácnosti. OBSAZENO.

Lektorka: Lenka Havrdová, DiS. Lektor a Člen první pomoci. Diplomovaná zdravotní sestra.

KDY: v sobotu 19.3. 2016 od 9 - 13 hodin
KDE: STUDIO BERUŠKA, Chrastavská 266, Liberec
CENA: 390,- Kč dospělá osoba,  650,- Kč pár (maminka + tatínek)

Seminář je vhodné navštívit bez dětí (pokud nejsou malá miminka, která musí být s maminkou). Více o obsahu kurzu se dozvíte v přiloženém letáčku ( na letáčku je loňský termín, nový bude doplněn, obsah semináře souhlasí) . Tento kurz děláme již několik let a má velice dobré ohlasy, všem rodičům doporučujeme. Takže pokud nechcete být zaskočeni nepříjemnou situací, kterou nebudete umět rychle a efektivně řešit, a v mnoha případech jim i předejít, rychle si rezervujte místa.


Místo je nutné si předem rezervovat. Počet míst je omezen. Rezervace místa na CLOAKING nebo telefon recepce 602 143 585.

Podívejte se na fotky z minulého kurzu.

Číst vše...
 
Prosím spinkej Print Email

Volná místa k dispozici.

Od spánkové poradkyně se dozvíte přirozené způsoby,  které pomohou k lepšímu spánku dětí. Naučíte se jak funguje spánek, jaké jsou skutečné potřeby dětí,  co potřebují k spánku, jak zjistit kde je problém a jak ho kreativně řešit. Více infromací najdete v letáčku.

Kdy: pondělí 12.10. 2015  od 16.00 do 18.30 hod

Kdo: spánková poradkyně Lenka Medvecová Tinková

Kde: STUDIO BERUŠKA, Chrastavská 266, Liberec 1

Cena : 390,- Kč

Místo si prosím předem rezervujte na CLOAKING . Počet míst je omezen.

 
Prosím spinkej Print Email


Obsazeno, bereme pouze náhradníky.

Od spánkové poradkyně se dozvíte přirozené způsoby,  které pomohou k lepšímu spánku dětí. Naučíte se jak funguje spánek, jaké jsou skutečné potřeby dětí,  co potřebují k spánku, jak zjistit kde je problém a jak ho kreativně řešit. Více infromací najdete v letáčku.

Kdy: pondělí 4.5.2015  od 16.00 do 18.30 hod

Kdo: spánková poradkyně Lenka Medvecová Tynková

Kde: STUDIO BERUŠKA, Chrastavská 266, Liberec 1

Cena : 350,- Kč

Místo si prosím předem rezervujte na CLOAKING ( je potřeba zaslat: jméno+ příjmení, adresu, email, telefon), nebo na telefonu recepce 602 143 585. Počet míst je omezen.

Číst vše...
 
« StartPrev12345678DalšíEnd »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL